O zajęciach

„Edukacja jest obietnicą progresu, dla wszystkich, wszędzie”

Kofi Annan – były przewodniczący ONZ, laureat pokojowej nagrody Nobla

Dlaczego w grupach?

Zajęcia grupowe pozwalają na zawiązanie interakcji i rywalizacji, które są motywacją do rozwoju. Co więcej umożliwiają wdrożenie większej ilości technik edukacyjnych, o których pisaliśmy na naszym blogu. Większą skuteczność zajęć w małych grupach względem zajęć indywidualnych dowodzą badania (jakieś badania się znajdą). Mimo tych zalet, zajęcia grupowe są też przystępniejsze cenowo dla  klientów i umożliwiają osiągnięcie większych zarobków przez nauczyciela, co umożliwia nam zatrudnianie najlepszych tutorów.

Tematyczne eduEventy

Kursy to nie jedyny rodzaj wydarzeń, które organizuje Otoedu. Jesteśmy organizatorami licznych eventów, które mają na celu rozwijanie pasji i zainteresowań, jak również zaznajamianie z nowymi dziedzinami.  Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym harmonogramem eventów w Państwa okolicy: [link].

Więcej niż korepetycje

Wychodzimy z założenia, że „w grupie siła”, jednocześnie dbając o indywidualne podejście wobec uczestników naszych zajęć dodatkowych. Prowadzone przez nas zajęcia dydaktyczne są nawet efektywniejsze niż tradycyjne korepetycje. Nasi podopieczni dużo chętniej aktywnie uczestniczą w zajęciach z rówieśnikami dzięki dokładnie przygotowanym materiałom, które przekazywane są również do samodzielnej powtórki w zaciszu domowym.

Zaoszczędzony czas

Tworząc Otoedu, przyświecał nam cel zachowania jakości edukacji, przy jednoczesnym zaoszczędzeniu czasu uczniów i rodziców. Dlatego wszystkie informacje o kursie znajdą Państwo na naszej dedykowanej platformie oraz wszystkie zajęcia prowadzone przez Otoedu odbywają się w szkołach. Zaoszczędzony czas możesz wykorzystać, na swoje największe pragnienia!

otoedu to…

Zweryfikowani nauczyciele

Każdy tutor, jest przez nas weryfikowany na początku współpracy. Dodatkowo, co miesiąc nauczycieli odwiedza wizytator, który ma wspierać radą w rozwoju prowadzonych lekcji. W otoedu prowadzimy także koła doskonalenia tutorów, zgodnie z metodologią Kaizen.

Elastyczna umowa

Co miesiąc płacisz z góry, jeśli chcesz współpracować po raz wtóry, a gdy coś się w twoim życiu zmienia, nasza umowa Ci nie doskwiera.
P.S. Zawsze można dołączyć w trakcie trwania miesiąca, nie trzeba czekać na początek początek kolejnego.

Przygotowanie do egzaminu

Nie zapominamy o tym, że nadrzędnym celem każdego ucznia jest śpiewająco zdać egzamin, podchodząc do niego z uśmiechem zamiast ze strachem. Skupiamy się, by na zajęciach wspierających przedmioty szkolne, nie ominąć zagadnień z podstawy programowej.

Wiedza przekuta w umiejętności

Skupiamy się na tym, by wszystkie zajęcia miały charakter praktyczny – to nie  zakuj, zdaj, zapomnij; tylko zrozum, zastosuj, zapamiętaj.

otoedu w liczbach

100 %

zaangażowania

1 

koszt zajęć próbnych

4 MIASTA

z Otoedu

1 MIESIĄC

minimalny okres umowy

Matematyka

Dlaczego matematyka to podstawa logicznego myślenia?

Dobrze rozumiana matematyka to umiejętność wyciągania wniosków i analizowania danych. Dlatego w małych grupach pokazujemy, dlaczego geometria przyda się w remoncie, ułamki w sklepie a procenty w grach. Szukamy tego, by przyszedł „A-HA!” moment, kiedy wiemy, nie tylko jak coś się robi, ale także po co! Dla młodszych dzieci koncentrujemy się, by zajęcia były także zabawą – Jak mawiał Ralph Smedley – Najlepiej uczymy się w momentach radości 😊

Nauka gry na gitarze

To nie trening czyni mistrza, tylko mistrzowski trening czyni mistrza. Dlatego nasi uczniowie wraz z nauczycielem będą się nawzajem sobie przysłuchiwać by wyłapać, kto jak gra i gdzie robi to dobrze, a gdzie jeszcze nie czysto. Pozwala to na głębsze zrozumienie muzyki. Dlatego elementem nauki jest nie tylko technika – jak złożyć na gryfie palce – ale też co jak ze sobą brzmi, kiedy do siebie pasuje, a kiedy nie. By muzykę rozumieć a także czuć!

Języki obce

Na zajęciach z języków obcych stawiamy na angażowanie uczniów. Chcemy, by było dużo konwersacji i mówienia. W trakcie, na żywym języku, można złapać ewentualne błędy i wtedy tworzyć korekty oraz dawać przykłady czy ćwiczenia. Osadzenie zasad w żywym języku pozwala na ich skuteczniejsze aplikowanie! Do tego, gry, śpiewy (o ile grupa za bardzo nie niszczy wszechświata swoimi umiejętnościami) czy filmy, by mieć kontakt z prawdziwym językiem, co pozwoli także „szlifować” odpowiedni akcent. Znajomość wielu języków obcych daje dzieciom nieograniczone możliwości: swobodę komunikacji, możliwość studiowania i pracy za granicą, a nawet pełniejszy dostęp do informacji ze świata. Dlatego tak istotne są dla nas praktyczne umiejętności, a nie tylko zdolność do  rozwiązywania schematycznych zadań.

Zajęcia z komunikacji

Zdarzyło Ci się w twoim życiu komunikować z innymi? Zakładam, że tak. A ktoś prowadził dla Ciebie zajęcia z komunikacji? Znając życie, to nie. A wielka szkoda. Przecież jest to umiejętność, która każdemu się przyda. Dlatego chcemy, by uczniowie mogli zacząć lepiej rozumieć to, jak ktoś mówi, ale także skuteczniej wyrażali swoje własne myśli.

Język polski

Jeżeli język nie jest poprawny, to co powiedziano nie jest tym, co zamierzano powiedzieć. Jeżeli to, co powiedziano nie jest tym, co zamierzano powiedzieć, nie zostanie zrobione to, co być powinno. – Sokrates. Dlatego na języku polskim ćwiczymy, jego sprawne używanie, by dokładnie się wyrażać. Uczymy przekazywać nasze myśli, marzenia i spostrzeżenia. Chcemy, by czytanie było przyjemnością, która zostanie z uczniami na zawsze, a nie tylko obowiązkiem szkolnym.

Programowanie

W czasach, gdzie nawet lodówki łączą się z Internetem i można na niej zagrać w Skyrim, programowanie jest potrzebne coraz częściej. Jednak, jest to także kolejny język, którym się posługujemy. Dlatego nauka programowania to coś więcej niż tylko linijki kodu. To wyobraźnia, możliwości i logika. Uczymy używając języków przystosowanych dla młodszych.

Zaproś otoedu

Nie możesz znaleźć swojej szkoły na naszej liście? Chętnie przyjmiemy zaproszenie do Państwa szkoły — zapraszamy do kontaktu! Dążymy do tego, aby otoedu było dostępne dla uczniów z całej Polski, tak aby każdy chętny miał dostęp do rozwijania swoich zainteresowań w proponowanej przez nas najwyższej jakości.

ZGŁOŚ SZKOŁĘ

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do Twoich potrzeb. Dowiedz się więcej.